Runhai Steel
Furnizorul dvs. de încredere de oțelRunhai Steel nu este doar un furnizor profesionist de oțel, ci și partenerul dvs. de încredere din China. Asigurăm calitatea și cantitatea, oferim certificate de material și vă rambursăm în cazul în care produsele nu corespund specificațiilor, așadar puteți efectua achiziția în siguranță. Pentru cooperarea pe termen lung sau comenzile mari, puteți contacta pentru reduceri suplimentare.
Beneficiați de reduceri pentru comenzi în cantitate marePATRU MOTIVE PENTRU CARE SĂ NE ALEGEȚI
-
Nivel AAA
Furnizor de oțel cu credit bun
Comerciant certificat de aur
-
20+
Avem propria echipă de cercetare și dezvoltare (C&D)
Depozite cu stoc mare
-
Suport
Inspeție de către o terță parte
-
Comandă mare
Politici preferențiale
Luați legătura cu noi
Oțel pentru acoperiș GI S250GD
Placa de acoperiș, cunoscută și sub denumirea de țiglă metalică profilată, este o placă profilată realizată din tablă de oțel colorată, tablă de oțel zincată sau tablă de oțel galvalume, care este laminată și îndoită la rece în diverse forme ondulate. Este utilizată în principal la acoperișuri, pereți și finisaje interioare și exterioare ale clădirilor industriale și civile, depozitelor, clădirilor speciale și ale construcțiilor metalice cu deschideri mari. Are caracteristici precum greutate redusă, rezistență ridicată, paletă bogată de culori, montaj ușor și rapid, rezistență la cutremure, rezistență la foc, impermeabilitate la apă, durată lungă de funcționare și fără necesitate de întreținere.

Video produs
Parametri produs
| Denumirea produsului | Oțel pentru acoperiș GI S250GD |
| Textura materialului | SGCC, SGCH, JIS G3302, DX51D, DX52D, DX53D |
| Materii prime pentru foi ondulate | Oțel galvanizat, oțel Aluzinc, foaie Aluzinc precolorată și foaie de aluminiu. |
| Calitate | CGCC/SGCC/SGCH/SPCC |
| Lățime | 600–1100 mm |
| Grosime | 0,10–1 mm |
| Lungime | 2–6 m |
| Strat de zinc | 30 g/m²–275 g/m² |
| Toleranță | Grosime și lățime: ±0,02 mm |
| Strat de colorare | Partea superioară: 15–25 µm / Partea inferioară: 5–8 µm |
| Tratament de suprafață | JJnoil, uscat, pasivat cu cromat, pasivat fără cromat |
| Greutatea fiecărui pachet | 3 tone/metru cub / Conform cerinței |
| Duritate | Dur complet / moale / Conform cerinței |
| Standard | GB/T12754-2006; ASTM A 755; EN 10169; JIS G3312; AISI; BS; DIN |
| Tehnică | Laminat la rece → zincare prin scufundare în topitură → acoperire colorată → ondulat |
| Luciu | Luciul poate fi modificat conform cerinței clienților. De asemenea, putem oferi variante cu luciu ridicat. |
| Certificare | CE, ISO, SGS, etc. |
| Cantitate minimă de comandă | 25 TONE |
| Plată | TT, LC, etc. |
| timp de livrare | De obicei 7 zile, în funcție de cantitate |
| Ambalare | Legat în fascicule sau în diverse culori PVC, sau conform cerințelor dumneavoastră |
| Aplicație | diverse acoperișuri sau pereți care se referă la clădirile de fabrică de dimensiuni mari, depozite, săli de expoziții, săli de sport etc. |
| tip metal bază | Calitate | COMPOZIȚIE CHIMICĂ % | |||
| C | Si | Mn | P | ||
| foile de oțel laminat la rece | DC51D+Z (St01Z, St02Z, St03Z), DC51D+ZF | ≤0.10 | - | ≤0.50 | ≤0.035 |
| DC52D+Z (St04Z), DC52D+ZF | ≤0.08 | - | ≤0.45 | ≤0.030 | |
| DC53D+Z (St05Z), DC53D+ZF | ≤0.08 | - | ≤0.40 | ≤0.030 | |
| DC54D+Z (St06Z), DC54D+ZF | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
| DC56D+Z (St07Z), DC56D+ZF | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
| foiță de oțel laminată la cald | DD51D+Z (St01ZR, St02ZR) | ≤0.10 | - | ≤0.50 | ≤0.035 |
| DD54D+Z (St06ZR) | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
Prezentare produs

Foiță de oțel zincată prin imersie la cald (foiță GI) se obține trecând foita dură completă, care a fost supusă procesului de decapare acidă și procesului de laminare, prin vasul cu zinc, aplicându-se astfel un strat de zinc pe suprafață. Are o rezistență excelentă la coroziune, o bună capacitate de vopsire și o bună prelucrabilitate datorită proprietăților caracteristice ale zincului
Este un tip de placă din oțel cu rezistență și durabilitate ridicate, utilizată în principal în decorațiunea arhitecturală. Datorită folosirii unei plăci din oțel de înaltă rezistență și a unei proiectări dimensionale raționale, este larg răspândită în acoperișuri, pereți, montaj și flexibilitate pentru toate tipurile de clădiri. Nu este deloc limitată de niciun factor în construcție. Previne infiltrarea apei de ploaie și poate rezista la orice condiții meteo nefavorabile. Este utilizată pe scară largă împreună cu diverse materiale nucleare și materiale izolatoare termic pentru a forma panouri compozite pentru acoperișuri, fie fără izolație termică, fie cu izolație termică. Aspect simetric, fără șuruburi de fixare vizibile, estetic curat și elegant, performanță superioară de rezistență la coroziune. Solid și fiabil, în același timp rezistă influenței dilatării termice. Aspect estetic plăcut, montare ușoară, scurgere eficientă a apei, material de construcție economic!
Verificarea produselor se împarte în
1: Verificare la intrarea materiilor prime pentru produsele destinate exportului
2: Analiză de culoare, test T-bending, test de impact, test de pulverizare cu sare, test de întindere și test de ambalare în procesul de producție al produsului, având ca scop asigurarea performanței complete a acestuia, cum ar fi rezistența la coroziune, vâscozitatea stratului de acoperire și siguranța
transportului produsului.
Caracteristici produs
1. Paletă bogată de culori: Formă elegantă, paletă bogată de culori, puternic efect decorativ, combinare flexibilă, capabilă să exprime diferite stiluri arhitecturale;
2. Greutate redusă: Greutate redusă (6–10 kg/m²), rezistență ridicată (rezistență la curgere de 250–550 MPa), rigiditate excelentă a învelișului, performanță bună antiseismică a agentului impermeabilizant.
3. Siguranță și comoditate: Montajul și instalarea sunt ușoare, reducând efortul de instalare și transport, precum și durata lucrărilor de construcție.
4. Protecția mediului: Foile ondulate din oțel sunt reciclabile, iar aplicarea lor răspândită corespunde politicii naționale de dezvoltare durabilă.




| Standard | JIS 3302 | EN 10327/EN 10326 | ASTM A653 |
| Calitate | SGCC/SGCH | DX51D+Z/DX52D+Z | CS |
| SGC340 | S22DGD+Z | Calitate SS 230 | |
| SGC400 | S25DGD+Z | CALITATE SS 255 | |
| SGC440 | S28DGD+Z | CALITATE SS 275 | |
| SGC490 | S32DGD+Z | CALITATE SS 340 | |
| SGC570 | S35DGD+Z | CALITATE SS 550 | |
| SS55DGD+Z |
Aplicație

Foile de acoperiș galvanizate sunt potrivite pentru clădiri industriale și civile, depozite, clădiri speciale, acoperișuri de case cu structură metalică de mare deschidere, pereți și finisaje interioare și exterioare ale pereților, având caracteristici precum greutate redusă, rezistență ridicată, montare ușoară și rapidă, rezistență la cutremure, prevenirea incendiilor, impermeabilizare la apă, durată lungă de viață și lipsă de necesitate de întreținere.
Ambalare și livrare

1. Ambalaj standard: hârtie impermeabilă + legată cu cel puțin trei benzi de strângere.
2. Ambalaj standard pentru export: hârtie impermeabilă și folie plastică + acoperită cu foi de oțel + legată cu cel puțin trei benzi de strângere.
3. Ambalaj premium: hârtie impermeabilă și folie plastică + acoperită cu foi de oțel + legată cu cel puțin trei benzi de strângere + fixată pe paleți de oțel sau lemn cu benzi de strângere.
Poate fi ambalat conform cerințelor clientului.
Feedback clienți

Întrebări frecvente
Întrebare: Vă veți livra mărfurile la timp?
Răspuns: Da, ne angajăm să oferim produse de cea mai bună calitate și să efectuăm livrarea la timp. Onestitatea este principiul fundamental al companiei noastre.
Întrebare: Oferiți mostre? Sunt acestea gratuite sau suplimentare?
Răspuns: Putem pune la dispoziția clientului mostre gratuite, dar costurile de curierat vor fi suportate de contul clientului.
Întrebare: Acceptați inspecția realizată de terțe părți?
A: Da, desigur, acceptăm.
Î: Cum puteți garanta produsele dumneavoastră?
Răspuns: Fiecare piesă a produselor este fabricată în ateliere certificate și este supusă unei inspecțiiRunhaipiesă cu piesă, conform standardului național de asigurare a calității (QA/QC). De asemenea, putem emite o garanție către client pentru a garanta calitatea.
Î: Cum putem avea încredere în compania dumneavoastră?
R: Ne specializăm în domeniul oțelului de ani de zile; sediul central este situat în Jinan, provinciile Shandong. Sunteți bineveniți să efectuați orice tip de verificare, iar, în orice caz, puteți plasa o comandă cu asigurare comercială, care vă protejează plata.
Î: Cum pot obține oferta dumneavoastră cât mai repede posibil?
Răspuns: Emailul și faxul vor fi verificate în termen de 24 de ore; în același timp,Facebook,Skype, WeChat și WhatsApp vor fi online în termen de 24 de ore. Vă rugăm să ne trimiteți cerințele și informațiile privind comanda dumneavoastră (calitatea oțelului, dimensiunea, cantitatea, portul de destinație); vă vom oferi în cel mai scurt timp un preț optim.

EN
AR
BG
FR
DE
HI
IT
JA
KO
PT
RO
RU
ES
TL
IW
ID
LV
LT
SR
SK
SL
UK
VI
SQ
GL
HU
MT
TH
TR
AF
GA
BE
MK
HY
AZ
KA
BN
BS
LO
MN










