Runhai Steel
Furnizorul dvs. de încredere de oțelRunhai Steel nu este doar un furnizor profesionist de oțel, ci și partenerul dvs. de încredere din China. Asigurăm calitatea și cantitatea, oferim certificate de material și vă rambursăm în cazul în care produsele nu corespund specificațiilor, așadar puteți efectua achiziția în siguranță. Pentru cooperarea pe termen lung sau comenzile mari, puteți contacta pentru reduceri suplimentare.
Beneficiați de reduceri pentru comenzi în cantitate marePATRU MOTIVE PENTRU CARE SĂ NE ALEGEȚI
-
Nivel AAA
Furnizor de oțel cu credit bun
Comerciant certificat de aur
-
20+
Avem propria echipă de cercetare și dezvoltare (C&D)
Depozite cu stoc mare
-
Suport
Inspeție de către o terță parte
-
Comandă mare
Politici preferențiale
Luați legătura cu noi
Bandă de oțel galvanizat G90
G90 se referă la tipul și greutatea stratului de acoperire de pe banda de oțel. „G” indică faptul că acoperirea este galvanizată. În același timp, numărul „90” reprezintă greutatea zincului depus pe oțel. Oțelul galvanizat G90 este oțel laminat la rece, galvanizat prin scufundare în fierbinte, pentru a îmbunătăți durabilitatea.

Video produs
Parametri produs
| Denumirea produsului | Bandă de oțel galvanizat G90 |
| Material | Dx51D, Dx52D, Dx53D, DX54D, S220GD, S250GD, S280GD, S350GD, S350GD, S550GD; SGCC, SGHC, SGCH, SGH340, SGH400, SGH440, SGH490, SGH540, SGCD1, SGCD2, SGCD3, SGC340, SGC340, SGC490, SGC570; SQ CR22 (230), SQ CR22 (255), SQ CR40 (275), SQ CR50 (340), SQ CR80 (550), CQ, FS, DDS, EDDS, SQ CR33 (230), SQ CR37 (255), SQ CR40 (275), SQ CR50 (340), SQ CR80 (550); sau cerința clientului Cerință |
| Standard | JIS 3302 / ASTM A653 / EN10143 AISI, ASTM, DIN, GB, JIS G3302 G3312 G3321, BS |
| Grosime | 0,12–6,00 mm sau cerința clientului |
| Lățime | 600–1500 mm, conform cerinței clientului |
| Lungime | În role, conform cerințelor clientului |
| Acoperit cu zinc | 30 g–275 g/m² |
| Tipul stratului de acoperire | Oțel galvanizat prin scufundare în cald |
| Tipul cristalizării | fără cristalizare, cristalizare fină, cristalizare normală, cristalizare grosolană |
| Tratament de suprafață | cromat/necromat, uns/nu este uns, anti-imprintră |
| Diametrul interior al bobinei | 508 mm sau 610 mm |
| Greutatea bobinei | 3–20 tone metrice pe bobină |
| Tehnică | imersie caldă (de asemenea disponibilă electrozincare) |
| Greutatea bobinei | 3–28 de tone |
| Cantitate minimă de comandă | 28 de tone |
| Condiții de plată | TT, LC, SGS, etc. |
| Timp de livrare | De obicei 7 zile, în funcție de cantitate |
| Ambalaj pentru export | 3 straturi: hârtie kraft în interior + folie plastică impermeabilă în mijloc + benzi de oțel rezistente acoperite în exterior, sau conform cerinței |
| Aplicație | Oțelul galvanizat prin scufundare în fierbinte este utilizat pe scară largă în industria ușoară, electrocasnice, industria auto și cea de construcții. Pentru diverse tipuri de industrii de construcții industriale și civile, grinzii ușoare din oțel, plăcile de nivelare pentru clădiri, tablele ondulate și ușile rulante. |
| tip metal bază | Calitate | COMPOZIȚIE CHIMICĂ % | |||
| C | Si | Mn | P | ||
| laminat la rece bobină de oțel |
DC51D+Z (St01Z, St02Z, St03Z), DC51D+ZF |
≤0.10 | - | ≤0.50 | ≤0.035 |
| DC52D+Z (St04Z), DC52D+ZF | ≤0.08 | - | ≤0.45 | ≤0.030 | |
| DC53D+Z (St05Z), DC53D+ZF | ≤0.08 | - | ≤0.40 | ≤0.030 | |
| DC54D+Z (St06Z), DC54D+ZF | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
| DC56D+Z (St07Z), DC56D+ZF | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
| laminat la cald bobină de oțel |
DD51D+Z (St01ZR, St02ZR) | ≤0.10 | - | ≤0.50 | ≤0.035 |
| DD54D+Z (St06ZR) | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
Prezentare produs
Designația stratului de acoperire G90 reprezintă tipul stratului de acoperire și greutatea acestuia aplicat. Litera «G» indică faptul că stratul de acoperire este zincat, adică bazat pe zinc. În același timp, numărul «90» reprezintă grosimea stratului de zinc de pe suprafața bobinei din oțel. Bobina din oțel zincat este acoperită cu un strat de zinc pentru a oferi rezistență la coroziune. Stratul de protecție G90 împiedică pătrunderea umidității în structura de oțel, îmbunătățind astfel rezistența la coroziune a oțelului. Acest lucru poate prelungi durata de viață a oțelului. G90 este o greutate mare a stratului de acoperire și oferă, prin urmare, o protecție puternică.

Caracteristici produs
Avantajul produsului
① Materii prime de calitate
Materiile prime de înaltă calitate sunt selectate și îndeplinesc standardele internaționale
② Tratarea suprafeței
Suprafața plăcii este netedă, iar peretele interior al racordurilor pentru țevi este fără bavuri
③ Suportă personalizarea
Suportă personalizarea non-standard; sunt binevenite comenzi OEM
④ Precizia produsului
Produsul are dimensiuni standard și toleranțe strânse pentru a satisface diversele necesități



| Standard | JIS 3302 | EN 10327/EN 10326 | ASTM A653 |
| Calitate | SGCC/SGCH | DX51D+Z/DX52D+Z | CS |
| SGC340 | S22DGD+Z | Calitate SS 230 | |
| SGC400 | S25DGD+Z | CALITATE SS 255 | |
| SGC440 | S28DGD+Z | CALITATE SS 275 | |
| SGC490 | S32DGD+Z | CALITATE SS 340 | |
| SGC570 | S35DGD+Z | CALITATE SS 550 | |
| SS55DGD+Z |
Bandă de oțel galvanizat
Spangle-ul se formează în timpul procesului de zincare prin imersie la cald. Mărimea, strălucirea și aspectul spangle-urilor depind în principal de compoziția stratului de zinc și de metoda de răcire. În funcție de mărime, acestea se împart în spangle mici, spangle obișnuite, spangle mari și spangle libere. Ele au un aspect diferit, dar spangle-urile nu influențează practic calitatea oțelului zincat. Puteți alege în funcție de preferințele și de scopul dumneavoastră.


Aplicație

(1) În domeniul construcțiilor: pentru fabricarea produselor exterioare și interioare, cum ar fi șindlele metalice, tablele ondulate, panourile sandviș, profilele, tavanurile metalice, plintele, panourile decorative din interiorul încăperilor încălzite și neîncălzite, lifturi, uși, jaluzele, rafturi etc.
(2) În industria auto: pentru fabricarea pieselor exterioare și interioare ale caroseriei automobilelor (uși auto, portbagaje auto, filtre de ulei, tablouri de bord, tergătoare de parbriz etc.)
(3) În fabricarea electrocasnicelor, mobilierului și a bunurilor de consum: mobilier metalic, echipamente de iluminat, rafturi, radiatoare, uși de autoturism, portbagaje auto etc.
Ambalare și livrare
1. Ambalaj standard: hârtie impermeabilă + legată cu cel puțin trei benzi de strângere.
2. Ambalaj standard pentru export: hârtie impermeabilă și folie plastică + acoperită cu foi de oțel + legată cu cel puțin trei benzi de strângere.
3. Ambalaj premium: hârtie impermeabilă și folie plastică + acoperită cu foi de oțel + legată cu cel puțin trei benzi de strângere + fixată pe paleți de oțel sau lemn cu benzi de strângere.
Poate fi ambalat conform cerințelor clientului.

Feedback clienți

Întrebări frecvente
Întrebare: Vă veți livra mărfurile la timp?
Răspuns: Da, ne angajăm să oferim produse de cea mai bună calitate și să efectuăm livrarea la timp. Onestitatea este principiul fundamental al companiei noastre.
Întrebare: Oferiți mostre? Sunt acestea gratuite sau suplimentare?
Răspuns: Putem pune la dispoziția clientului mostre gratuite, dar costurile de curierat vor fi suportate de contul clientului.
Întrebare: Acceptați inspecția realizată de terțe părți?
A: Da, desigur, acceptăm.
Î: Cum puteți garanta produsele dumneavoastră?
Răspuns: Fiecare piesă a produselor este fabricată în ateliere certificate și este supusă unei inspecțiiRunhaipiesă cu piesă, conform standardului național de asigurare a calității (QA/QC). De asemenea, putem emite o garanție către client pentru a garanta calitatea.
Î: Cum putem avea încredere în compania dumneavoastră?
R: Ne specializăm în domeniul oțelului de ani de zile; sediul central este situat în Jinan, provinciile Shandong. Sunteți bineveniți să efectuați orice tip de verificare, iar, în orice caz, puteți plasa o comandă cu asigurare comercială, care vă protejează plata.
Î: Cum pot obține oferta dumneavoastră cât mai repede posibil?
Răspuns: Emailul și faxul vor fi verificate în termen de 24 de ore; în același timp,Facebook,Skype, WeChat și WhatsApp vor fi online în termen de 24 de ore. Vă rugăm să ne trimiteți cerințele și informațiile privind comanda dumneavoastră (calitatea oțelului, dimensiunea, cantitatea, portul de destinație); vă vom oferi în cel mai scurt timp un preț optim.

EN
AR
BG
FR
DE
HI
IT
JA
KO
PT
RO
RU
ES
TL
IW
ID
LV
LT
SR
SK
SL
UK
VI
SQ
GL
HU
MT
TH
TR
AF
GA
BE
MK
HY
AZ
KA
BN
BS
LO
MN










