Runhai steel
Furnizuesi Juaj i Besueshëm i ÇelikutRunhai Steel nuk është vetëm një furnizues profesional çeliku, por edhe partneri juaj i besuar në Kinë. Ne sigurojmë cilësinë dhe sasinë, ofrojmë certifikata materiale dhe do të kthejmë paratë nëse produktet nuk janë të përshtatshme, kështu që ju lutemi jini të qetë për blerjen. Për bashkëpunimin afatgjatë ose porositë e mëdha, mund të na kontaktoni për zbritje shtesë.
Gëzojmë zbritjet për porositë me sasi të mëdhaKATËR ARSYE PSE TË ZGJIDHNI NE
-
Nivel AAA
Furnizues i besuar çeliku
Tregtar i certifikuar me ar
-
20+
Kemi ekipin tonë të kërkimit dhe zhvillimit
Depozita me inventar të madh
-
Mbështetje
Inspektim nga palë e tretë
-
Porosi e madhe
Politika parimësore
Kontaktoni ne
Rolin e çelikut të galvanizuar me zhytje të nxehtë
Galvanizimi me zhytje në shtresë të shkrirë është një nga mënyrat efektive për të ngadalësuar korrozionin ambiental të materialeve hekur dhe çeliku; kjo përfshin zhytjen e produkteve të hekurit dhe çelikut, të pastruara dhe të aktivizuara, në zink të shkrirë, ku ndërmjet hekurit dhe zinkut zhvillohet një reaksion dhe difuzion, duke formuar në sipërfaqen e produkteve të hekurit dhe çelikut një shtresë aleacioni zinku me adhezion të mirë.

Video e produktit
Parametrat e produktit
| Emri i produktit | Rolin e çelikut të galvanizuar me zhytje të nxehtë |
| Material | Dx51D, Dx52D, Dx53D, DX54D, S220GD, S250GD, S280GD, S350GD, S350GD, S550GD; SGCC, SGHC, SGCH, SGH340, SGH400, SGH440, SGH490, SGH540, SGCD1, SGCD2, SGCD3, SGC340, SGC340 , SGC490, SGC570; SQ CR22 (230), SQ CR22 (255), SQ CR40 (275), SQ CR50 (340), SQ CR80(550), CQ, FS, DDS, EDDS, SQ CR33 (230), SQ CR37 (255), SQCR40 (275), SQ CR50 (340), SQ CR80 (550); o kërkesa e klientit Kërkesa |
| Standardin | JIS 3302 / ASTM A653 / EN10143 AISI, ASTM, DIN, GB, JIS G3302 G3312 G3321, BS |
| Trashësia | 0,12–6,00 mm ose kërkesa e klientit |
| Gjerësia | 600 mm–1500 mm, sipas kërkesës së klientit |
| Gjatësia | Në rull, sipas kërkesave të klientit |
| Me mbulesë cinku | 30 g–275 g/m² |
| Lloji i mbulimit | Çelik i galvanizuar me zhytje të nxehtë |
| Lloji i kristaleve (spangle) | pa kristale, me kristale të vogla, me kristale normale, me kristale të mëdha |
| Përpunimi i sipërfaqes | me kromat / pa kromat, me vaj / pa vaj, kundër gjurmave të gishtave |
| Diametri i brendshëm i rrotullës | 508 mm ose 610 mm |
| Peshë bobine | 3–20 tonë metrike për bobinë |
| Teknika | me zhytje të nxehtë (gjithashtu mundet me elektrodepozitim) |
| Peshë bobine | 3–28 tonë |
| Sasia minimale e porosisë | 28 tonë |
| Kushtet e pagesës | TT, LC, SGS, etj. |
| Koha e dorëzimit | Zakonisht 7 ditë, varësisht nga sasia |
| Paketa eksporti | 3 shtresa: letër kraft brenda + film plastik rezistent ndaj ujit në mes + shiritë të forta steli jashtë, ose sipas kërkesës |
| Zbatimi | Çeliku i galvanizuar me zhytje të nxehtë përdoret gjerësisht në industrinë e lehtë, në aparate të shtëpisë, në industrinë e automjeteve dhe në industrinë e ndërtimit. Për shumë lloje të industrisë së ndërtimit industriale dhe civile, korniza e lehtë prej çeliku, tabela e ndërtimit, tabla e rrumbullakosur, dyert me rrotullim. |
| lloji i metalit bazë | Klasa | KOMPOZIMI KIMIK % | |||
| C | Si | Mn | P | ||
| rulluar në temperaturë të ulët bobinë çeliku |
DC51D+Z (St01Z, St02Z, St03Z), DC51D+ZF |
≤0.10 | - | ≤0.50 | ≤0.035 |
| DC52D+Z (St04Z), DC52D+ZF | ≤0.08 | - | ≤0.45 | ≤0.030 | |
| DC53D+Z (St05Z), DC53D+ZF | ≤0.08 | - | ≤0.40 | ≤0.030 | |
| DC54D+Z (St06Z), DC54D+ZF | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
| DC56D+Z (St07Z), DC56D+ZF | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
| me rrotullim të nxehtë bobinë çeliku |
DD51D+Z (St01ZR, St02ZR) | ≤0.10 | - | ≤0.50 | ≤0.035 |
| DD54D+Z (St06ZR) | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.30 | ≤0.025 | |
Paraqitja e produktit
Galvanizimi me zhytje në të nxehtë konsiston në reagimin e metalit të shkruar me bazën hekurine, duke prodhuar një shtresë aliazi, kështu që baza dhe shtresa e mbulimit lidhen me njëra-tjetrën. Galvanizimi me zhytje në të nxehtë fillon me acidifikimin e pjesëve të çelikut dhe hekurit. Për të hequr oksidet e hekurit nga sipërfaqja e pjesëve të çelikut dhe hekurit, pas acidifikimit, ato pastrohen me një solucion ujor amonium-kloridi ose zink-kloridi, ose me një solucion ujor të përzier të amonium-kloridit dhe zink-kloridit, dhe më pas dërgohen në enën e galvanizimit me zhytje në të nxehtë. Galvanizimi me zhytje në të nxehtë bobina e galvanizuar me zhytje në të nxehtë ka avantazhet e një shtrese mbulimi të njëtrajtshme, adhezioni të fortë dhe jetëgjatësi të gjatë. Në krahasim me metodat e tjera të mbrojtjes së metaleve, procesi i galvanizimit me zhytje në të nxehtë ka avantazhe në karakteristikat e mbrojtjes së kombinimit të pengesës fizike dhe mbrojtjes elektrokimike të shtresës, forcën e ngjitjes së shtresës me bazën, ngjeshmërinë, qëndrueshmërinë, mospotrebueshmërinë dhe ekonomikun e shtresës, si dhe adaptueshmërinë e saj ndaj formës dhe madhësisë së produktit.
Procesi i prodhimit të zinkimit të nxehtë është si më poshtë:
Materiali bazë → pastrimi nga yndyrat → larja me ujë → acidimi → larja me ujë → shpëlarja → tretësira e fluksit → tharja → zinkimi i nxehtë → ftohja → inspektimi → paketimi

Veçoritë e produktit
Priviligji i Produktit
① Lëndë të para të cilat kanë cilësi të lartë
Lëndët e para të cilat kanë cilësi të lartë zgjidhen dhe plotësojnë standardet ndërkombëtare
② Traktimi i sipërfaqes
Siperfaqja e pllakës është e lmuar, dhe muri i brendshëm i armaturave të tubave është i lirë nga gjethezat
③ Mbështet Personalizimin
Mbështet personalizimin jostandard, mirëpritet prodhimi nën markën e klientit (OEM)
④ Saktësia e Produktit
Produkti ka dimensione standarde dhe toleranca të ngushta për të kënaqur nevojat e ndryshme



| Standardin | JIS 3302 | EN10327/EN10326 | ASTM A653 |
| Klasa | SGCC/SGCH | DX51D+Z/DX52D+Z | CS |
| SGC340 | S22DGD+Z | SS GRADE 230 | |
| SGC400 | S25DGD+Z | KLASA SS 255 | |
| SGC440 | S28DGD+Z | KLASA SS 275 | |
| SGC490 | S32DGD+Z | KLASA SS 340 | |
| SGC570 | S35DGD+Z | KLASA SS 550 | |
| SS55DGD+Z |
Bobina e çelikut të galvanizuar
Spanglet formohen gjatë procesit të galvanizimit me zhytje në ngrohtë. Madhësia, shkëlqimi dhe sipërfaqja e spangleve varen kryesisht nga përbërja e shtresës së zinkut dhe metoda e ftohjes. Sipas madhësisë, ato përfshijnë spangle të vogla, spangle të zakonshme, spangle të mëdha dhe spangle të lira. Ato duket ndryshe, por spanglet pothuajse nuk ndikojnë në cilësinë e çelikut të galvanizuar. Ju mund t’i zgjidhni sipas preferencave dhe qëllimit tuaj.


Zbatimi

(1) Në industrinë e ndërtimit: për prodhimin e produkteve të jashtme dhe të brendshme si pllakat metalike, fletat e rrumbullakosura, panelet sanduiç, profilet, tavanet metalike, skirting board (tavani i poshtëm), panelet dekorative brenda dhomave të ngrohta dhe të ftohta, liftet, dyert, xhamat e dritareve, pershenjat, raftet etj.
(2) Në industrinë e automobilave: për prodhimin e pjesëve të jashtme dhe të brendshme të karoserisë së makinave (dyert e makinave, kapakët e bagazhit, filtrat e vajit, panelët e instrumenteve, fshirësit e xhamit të parë etj.)
(3) Në prodhimin e aparatave shtëpiake, mobiljeve dhe mallrave konsumatore: mobilje metalike, pajisje iluminimi, raftet, radiatorët, dyert e makinave, bagazhierët e makinave etj.
Paketimi & Dorëzimi
1. Paketim i zakonshëm: Letër antishiu + ngjitur me të paktën tre shiritë ngjitëse.
2. Paketim standard eksporti: Letër antishiu dhe plastikë + mbuluar me fletë hekuri + ngjitur me të paktën tre shiritë ngjitëse.
3. Paketim i shkëlqyeshëm: Letër antishiu dhe film plastik + mbuluar me fletë hekuri + ngjitur me të paktën tre shiritë ngjitëse + fiksuar në palleta hekuri ose druri me shiritë ngjitëse.
Mund të paketohet sipas kërkesave të klientit.

Opinionet e klientëve

Pyetje të shpeshta
P: A do t’i dërgoni mallin në kohë?
P: Po, ne premtojmë të ofrojmë produkte me cilësi të lartë dhe të dërgojmë mallin në kohë. Honesia është parimi ynë i kompanisë.
P: A ofroni mostra? A janë falas apo me pagesë shtesë?
P: Mostrat mund të ofrohen falas për klientin, por transporti i mostrave do të mbulohet nga llogaria e klientit.
P: A pranoni inspektimin nga palë e tretë?
A: Po, absolutisht ne i pranojmë.
Q: Si mund të garantoni produktet tuaja?
Përgjigje: Çdo copë e produkteve prodhohet nga fabrika të sertifikuar dhe inspektohetRunhaicopë pas cope sipas standardit kombëtar të sigurisë së cilësisë (QA/QC). Ne gjithashtu mund të lëshojmë një garanci për klientin që të garantohet cilësia.
Q: Si mund të besojmë në kompaninë tuaj?
A: Ne kemi specializuar në biznesin e çelikut që nga vjetët, me seli në Jinan, provincën e Shandongut. Ju ftoheni të bëni çdo lloj kontrolli ose hetimi; në çdo rast, ju mund të vendosni porosinë me sigurimin e tregtisë, i cili siguron pagesën tuaj.
Q: Si mund të marrim citimin tuaj sa më shpejt që të jetë e mundur?
Përgjigje: Email-i dhe faks-i do të kontrollohen brenda 24 orëve; në të njejtën kohë,Facebook,Skype, WeChat dhe WhatsApp do të jenë në linjë brenda 24 orëve. Ju lutemi na dërgoni kërkesat dhe informacionin për porosi, specifikimet (shkalla e çelikut, madhësia, sasia, porti i destinacionit); ne do të përpunojmë një çmim optimal sa më shpejt që të jetë e mundur.

EN
AR
BG
FR
DE
HI
IT
JA
KO
PT
RO
RU
ES
TL
IW
ID
LV
LT
SR
SK
SL
UK
VI
SQ
GL
HU
MT
TH
TR
AF
GA
BE
MK
HY
AZ
KA
BN
BS
LO
MN











